Şubat Ayında Gezebileceğiniz En İyi 8 Ülke

Resim Simon Berger Unsplash

Her ay başka bir ülkenin keşfine çıkan, yerinde durmak nedir bilmeyen keşfegel gezginleri için Şubat ayında gidilecek ülkeler listesi taze çıktı!

Her ay gezmek, başka bir ülkeyi görmek, yeni kültürleri tanımak tutkusu bazı gezginlerin ruhuna öyle işler ki ne olursa olsun onları tutmak mümkün olmaz. Onlar için rota çizmedikleri, çanta yapmadıkları bir yaşam biçimi bile olamaz. İşte, hem ruhu keşif heyecanıyla dolu olan gezginlerimiz hem “Bu ay bir yere mi gitsem?” diye düşünen tatlı su kaşiflerimiz için dolu dolu bir liste yaptık. Şubat ayında gidilecek yerler nereler, diye soranlar buyursunlar.

Çin

Bu yeni yıla kötü başlasıysanız, hiç de düşündüğünüz gibi eğlence dolu bir kutlama yapamadıysanız üzülmeyin; bütün renkleri ve canlılığı ile Çin sizi bekliyor. Çünkü Çin henüz yılbaşına girmedi ve inanın, batıdan çok daha farklı bir anlayışa hakimler bu konuda. Vize başvurularına başlayın deriz. 

Mısır

Yaz tatili yapmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden piramitlere doğru yola çıkabilirsiniz. Kahire’nin yıldızlı gökyüzü, Nil Nehri’nin yüzyıllık bilgeliği size dingin bir atmosfer sunabilir ve hem kültürel hem de dinlendirici bir tatil yapma şansınız olabilir.

Filipinler

Kabul edelim, oraya gitmek için çok fazla gerekçe sunmamıza gerek yok. Şubat ayında gidilecek ülkeler arasından Filipinler için biz cennet diyelim, gerisini siz düşünün. Gidip yazdan kalma bir hava yakalamak ve cennetten bir köşenin tadını çıkarmak uçak biletinden fazlasına ihtiyacınız yok. 

Norveç

Soğuk olacak. Hem de çok soğuk olacak ama değecek. Ne zaman ki gece olup da gökyüzüne baktığınız zaman Kuzey Işıkları’nın insanı büyüleyen dansını izlmeye başlayacaksınız, işte o anda değil evinize, bu dünyaya bile geri dönmek istemeyeceksiniz. Şubat ayında gidilecek ülkeler içinde listenin başına bile alabilirsiniz

Amerika Birleşik Devletleri

Aslında mevsimsiz bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca Şubat ayında değil, yılın her ayında bir başka şehrini görmek için gidebilirsiniz. Ancak Şubat ayı için önerilerimiz Los Angeles, New York ya da Las Vegas. İlk ikisi romantizm, ikincisi çılgın eğlenceler için… 

Avusturya

Şubat ayında gidilecek Avrupa şehirleri için yığınlarca örnek verebiliriz ve Avusturya için de hemen Viyana’yı işaret edebiliriz. Ancak, yazın çok daha fazla keyif alacağınızı düşünsek de Hallstat adı verilen minik köyü tavsiye ediyoruz. Nefes kesici güzellikteki doğası ve şirin mimarisi ile kış aylarında da size apayrı bir zevk verecektir.

Küba

Biraz komünizm? Hem de Havana purosu eşliğinde! Sonsuza dek süren dans ve müzik, sıcakkanlı insanlarla dolu sokaklar ve renk! Kış ortasında içinizi aydınlatacak bir Şubat ayı ülkesi daha size işte. Bir aktarma ile 20 saatlik uçuştan sonra oradasınız, çok beklemeyin.

İtalya

Neden? Çünkü Sevgililer Günü var. Hatta Şubat ayında gidilecek ülkeler arasında bir çift için romantizmi sonuna kadar hissettiren ve  “Seç, beğen, git” denecek kadar çok şehri var. Tüm gezginler bilir tabii, gezmenin ne mevsimi ne de vakti olmaz. Bir anda insanın içinden yükselen ve onu yollara düşüren tutkunun önünde bir şey durmaz. Ancak Şubat ayı gezilecek ülkeler listesinde de olduğu gibi bir rota çizmek bazen zamanı verimli kullanmaktır.

Eh, aforizma gibi bir kapanış yaptık, yetmedi nasihat de verdik. Sıra sizin, sahne sizin, yollar sizin! İyi eğlenceler.